Creditreform News
Žlunga Klaipėdoje veikusi įmonė: liko įspūdinga skola
Biotechnologijų verslui visame pasaulyje klestint, Klaipėdoje šaknis įleisti bandžiusi šio sektoriaus bendrovė „Memel Biotech“ žlunga palikdama didesnę nei 2 milijonų eurų skolą.
Klaipėdos apygardos teismas tenkino įmonės nemokumo administratoriaus prašymą pripažinti „Memel Biotech“ likviduojama dėl bankroto. Teismas konstatavo, kad verslo išsaugoti nepavyko. „Į likvidavimo stadiją įmonė įžengia tada, kai per įstatymo nustatytus terminus kreditoriams ir įmonei nepavyko susitarti dėl verslo išsaugojimo ir taikos sutarties sudarymo. Be to, šiai įmonei negalės būti iškelta restruktūrizavimo byla“, – skelbia birželio 17-osios nutartis, kuri jau įsiteisėjo. Joje taip pat detaliai įvardijamos bendrovės skolos – iš viso 2,26 mln. eurų. Didžiausi įsiskolinimai siekia valstybės turtą valdančiam Turto bankui (867,9 tūkst. eurų), konsultacijų įmonei „LS Consult“ (570 tūkst. eurų), patalpas Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) bendrovei nuomojusiai „Flex Start Two“ (221,8 tūkst. eurų) ir kontrolinį „Memel Biotech“ akcijų paketą valdžiusiai JAV įmonei „Cureline Inc.“ (280 tūkst. eurų). Būtent akcininkų sprendimas stabdyti investicijas Klaipėdoje ir lėmė šio perspektyvaus verslo pabaigą Lietuvos pajūryje, sausį „Vakarų ekspresui“ sakė „Memel Biotech“ bankrotą inicijavusi buvusi įmonės vadovė Agnė Vaitkevičienė.
Remiantis bankrotą skelbiančia Klaipėdos apygardos teismo nutartimi, „Memel Biotech“ įsipareigojimai praėjusių metų pabaigoje viršijo 1,53 mln. eurų, kai turtas tuo metu įvertintas 1,1 mln. eurų. Klaipėdos LEZ 2021-ųjų gegužę įsteigta „Memel Biotech“ buvo numačiusi gaminti pažangios terapijos produktus, vystyti biotechnologijų tyrimus. Tuomet dar veikusi investicijų pritraukimo ir verslo konsultavimo organizacija „Klaipėda ID“ skelbė, kad pažangių vaistinių preparatų gamyba ne tik atvers naujas galimybes verslui, bet ir sustiprins Klaipėdos universiteto biotechnologijų studijas, keis jų kryptį.
https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2025/07/02/news/zlunga-klaipedoje-veikusi-imone-liko-ispudinga-skola-38528971
Read more...
Kaune nebeliko „Barborinn gastropub“: netrukus čia atvers duris nauja kavinė
Laikinojoje sostinėje veikusi kavinė „Barborinn gastropub“ praėjusią savaitę pranešė nutraukianti veiklą. Įstaiga paskelbė, kad netrukus čia atsidarys nauja kavinė. Birželio 16 dieną kavinė savo „Facebook“ paskyroje informavo klientus apie uždarymą. „Informuojame, kad nuo šiandien „BarBorInn gastropub“ baigia savo veiklą. Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie lankėtės pas mus, mėgavotės mūsų maistu ir dalyvavote mūsų istorijoje“, – pranešė Kaune veikusi įstaiga. Ji pridūrė, kad netrukus šioje vietoje duris atvers nauja kavinė. Į „Delfi“ užklausa įstaiga per savaitę nesureagavo, neatsiliepė ir telefonu.
https://www.delfi.lt/verslas/verslas/kaune-nebeliko-barborinn-gastropub-netrukus-cia-atvers-duris-nauja-kavine-120120503
Read more...
Milijonines investicijas Klaipėdoje žadėję verslininkai pasitraukė
Bankrotu nutarta užbaigti veiklą veiklą įmonės, kuri Klaipėdoje žadėjo investuoti bent 10 milijonų eurų ir gamyklą laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) statyti maisto ir kosmetikos pramonei skirtus ekstraktus.
Birželio 16 dieną įvykusio bendrovės „Capella Baltica“ kreditorių susirinkime nutarta skelbti bankrotą ne teismo tvarka. „Dėl iškilusių finansinių sunkumų „Capella Baltica“ neturi galimybių grąžinti susikaupusių skolų visiems kreditoriams“, – teigiama susirinkimo protokole. Anot jo, susirinkime dalyvavo tik vienas kreditorius – Klaipėdos finansinių paslaugų ir apskaitos įmonė „Finansinių sprendimų valdymas“, kuriai bankrutuojanti bendrovė skolinga 3,6 tūkst. eurų.
2017-ųjų pabaigoje Klaipėdos LEZ įkurta „Capella Baltica“ netrukus paskelbė, kad uostamiestyje investuos 10 mln. eurų ir statys maisto bei kosmetikos ekstraktų gamyklą, o produkciją eksportuos į Europos Sąjungos šalis, JAV bei Aziją. Po metų patikslinta, jog uostamiestyje iš šaldytos gyvulinės kilmės žaliavos bus išgaunami taukai ir baltymai, iki 13 mln. eurų išaugo planuojamos investicijos. Žadėta, kad Klaipėdoje bus sukurta 40 darbo vietų biochemikams, inžinieriams ir kitiems specialistams. Paskelbus projektinius gamyklos statybų pasiūlymus Klaipėdos Marių bendruomenė kreipėsi į įvairias institucijas ir išreiškė nepritarimą tokiems planams, visgi po tam tikrų korekcijų 2019-ųjų pabaigoje gautas gamyklos statybų leidimas. Tuo metu visos „Capella Baltica“ akcijos priklausė Jevgenijui Strazdingui Zotovui, kuris gyvenamąją vietą buvo deklaravęs Ispanijoje, vėliau įmonės valdyme pradėjo dalyvauti Ispanijos įmonė „Capella Atlantico“, o po kurio laiko kontrolę perėmė tuo pačiu pavadinimu Kipre registruota įmonė. Finansines ataskaitas bendrovė paskutinį kartą teikė už 2023-iuosius metus. Tąkart ji gavo tik 17,6 tūkst. eurų pajamų bei patyrė 220 tūkst. eurų nuostolį. „Vakarų ekspreso“ žiniomis, „Capella Atlantico“ savo veiklą pastebimai pristabdė po to, kai 2022 metais Rusija pradėjo karą Ukrainoje. 2018 m. naujienų agentūra BNS rašė, kad Klaipėdos LEZ į miltelių ir aliejinių ekstraktų gamyklą bei laboratoriją ketina investuoti neseniai Lietuvoje įsteigta įmonė „Capella Baltica“ – jos akcininkas ir vadovas yra Jevgenijus Strazdingas Zotovas. Tarptautinės tiriamosios žurnalistikos konsorciumo surinkti duomenys iš „Panama Papers“ tyrimo rodė, kad J. Strazdingas yra registruotas Maskvoje, jis taip pat yra buvęs Mergelių salose registruotos bendrovės „Capella Star Group“ akcininkas.
https://www.delfi.lt/verslas/verslas/milijonines-investicijas-klaipedoje-zadeje-verslininkai-pasitrauke-120120377
Read more...
Viena „Utenos trikotažo“ įmonių stabdys veiklą: dirbo daugiau nei šimtas darbuotojų
„Utenos trikotažo“ grupės valdoma siuvimo paslaugų įmonė „Šatrija“ nuo liepos 21 d. stabdo veiklą, rašoma pranešime žiniasklaidai. Dėl to birželio 20 d. sprendimą priėmė „Šatrijos“ valdyba. Kaip teigiama, šis procesas įtakos „Utenos trikotažo“ veiklai ir restruktūrizavimo procesui neturės.
„Sprendimas buvo labai sudėtingas, tačiau būtinas atsižvelgiant į rinkos tendencijas. Šiuo metu mums svarbiausia – užtikrinti, kad kiekvienas „Šatrijos“ darbuotojas gautų visas jam priklausančias kompensacijas. „Utenos trikotažo“ veiklai, o taip pat ir restruktūrizavimo planui, šis procesas įtakos neturės.
Įmonių veiklos nėra tarpusavyje susijusios – „Šatrija“ teikia tik siuvimo paslaugą išorės klientams, tuo metu „Utenos trikotažas“ teikia platesnio spektro paslaugas“, – sako „Šatrijos“ valdybos pirmininkas Vytautas Vaškys. „Rekvizitai.lt“ duomenimis, „Šatrijoje“ šiuo metu dirba 120 darbuotojų. Jų vidutinė alga balandį siekė 1426 eurus „ant popieriaus“. „Delfi“ įmonės pasiteiravo, ar visi darbuotojai bus atleidžiami, ar daliai jų bus pasiūlyta kitos darbo vietos. Gavę atsakymą, papildysime.
Stabdyti veiklą nuspręsta atsižvelgiant į pastarųjų dvejų metų finansinius rezultatus. Pastaraisiais metais konkurencija tekstilės pramonėje smarkiai išaugo: „Šatrijos“ klientai siuvimo paslaugas vis dažniau perkelia į pigesnes šalis Azijoje arba Afrikoje. Lietuvoje sparčiai augant darbo užmokesčiui ir kitoms sąnaudoms, bendrovė, net esant pilnai gamybos apkrovai, nuo 2023 m. patyrė nuolatinių finansinių nuostolių ir savo kainomis negali konkuruoti su pigesnėmis trečiosiomis šalimis. Dėl šių priežasčių įmonės valdyba priėmė sprendimą sustabdyti veiklą. „Šatrija“ iki liepos 21 d. užbaigs šiuo metu klientams turimus įsipareigojimus ir naujų užsakymų nebepriims.
Artimiausiu metu įmonė kreipsis į kreditorius dėl pagalbos suteikimo ir nemokumo procedūros inicijavimo, o taip pat informuos akcininkus apie pradedamą procedūrą „Utenos trikotažo“ restruktūrizavimo plane buvo numatyta parduoti AB „Šatrijos“ akcijas, o pradėjus nemokumo procedūrą, bus parduodamas AB „Šatrijos“ turtas, tad iš esmės restruktūrizavimo proceso tai nepaveiks. 2024 m. įmonės pajamos siekė 2,5 mln. eurų, tačiau veikla buvo nuostolingas: patyrė 308 433 eurų nuostolį.
https://www.delfi.lt/verslas/verslas/viena-utenos-trikotazo-imoniu-stabdys-veikla-dirbo-daugiau-nei-simtas-darbuotoju-120119993
Read more...
26 metus veikusi įmonė atleidžia beveik visus darbuotojus: „Mus tiesiog nukonkuravo“
Vilniuje veikianti įmonė „Leovira“ atleidžia beveik visus savo darbuotojus. Užimtumo tarnybos duomenimis, atleidimo lapeliai išduoti 24 asmenims. Daugiau nuotraukų (2) Internetiniame tinklapyje rekvizitai.lt rašoma, kad įmonė „Leovira“ specializuojasi vėdinimo ir pneumotransporto sistemų elementų gamyboje. Įmonėje dirbo 27 darbuotojai. Praėjusiais metais bendrovė fiksavo 140 989 eurų nuostolį. Naujienų portalo Lrytas kalbintas naujai paskirtas įmonės direktorius Gediminas Zaikauskas sakė, kad įmonė neatlaikė aštrios konkurencijos, todėl su didžiąja dalimi darbuotojų teko atsisveikinti, jiems išmokėtos išeitinės.
Internetiniame tinklapyje rekvizitai.lt rašoma, kad įmonė „Leovira“ specializuojasi vėdinimo ir pneumotransporto sistemų elementų gamyboje. Įmonėje dirbo 27 darbuotojai. Praėjusiais metais bendrovė fiksavo 140 989 eurų nuostolį. Naujienų portalo Lrytas kalbintas naujai paskirtas įmonės direktorius Gediminas Zaikauskas sakė, kad įmonė neatlaikė aštrios konkurencijos, todėl su didžiąja dalimi darbuotojų teko atsisveikinti, jiems išmokėtos išeitinės. „Gamyba stabdoma, esame prie bankroto ribos. Įmonę nupirko kitas savininkas. <...> Gamykla dirbo į minusą. Esu naujai paskirtas vadovas, bet kiek kalbėjau su žmonėmis, nebuvo didelių užsakymų, po COVID-19 pandemijos atsidarė dvi įmonės, kurių apyvartos dešimtis ar šimtais kartų didesnės. Mus tiesiog nukonkuravo: pigiau pagamina, daugiau pasiūlo... Su darbuotojais piktuoju neišsiskyrėme, jiems išmokėtos išeitinės“, – tvirtina G.Zaikauskas.
https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2025/06/19/news/26-metus-veikusi-imone-atleidzia-beveik-visus-darbuotojus-mus-tiesiog-nukonkuravo--38346671
Read more...